Jak působit na lidi, ovlivňovat jejich rozhodnutí a dělat přesvědčivý marketing, který prodává
První program České televize bude o prázdninách patřit především klasickým filmům, seriálům a sériím. Dvakrát týdně, v pondělí a ve středu, zařadí do vysílání seriál Malý pitaval z velkého města. Ve čtvrtek se přidají Hříšní lidé města pražského, následovaní Vlakem dětství a naděje, v úterý filmová sága Vinnetou (dohromady devět filmů). Následovat budou české filmy – Homolkovi, Jáchyme hoď ho do stroje či Pane, vy jste vdova. V pátek ČT1 zařadí pohádky a uvede také pět filmů s Angelikou.
V sobotu dostanou prostor Zázraky přírody a v neděli krimi trologie (Škodná, Hrobník, Stín smrtihlava) a Ach, ty vraždy s Jiřinou Bohdalovou. Od 21:30 poběží v neděli rodinný seriál s Ivanou Chýlkovou Hop nebo trop.
ČT1 zároveň připomene zábavnými pořady a záznamy koncertů narozeniny Karla Gotta, výročí 105 let od narození Oldřicha Nového (celkem uvede devět filmů) a výročí 85 let od narození Jiřího Hubače, kdy odvysílá seriál Dobrá voda (neděle podvečer).
Letní vysílací schéma ČT1 (kliknutím zvětšíte)

Česká televize i v letních měsících nabídne premiérové díly pořadů Reportéři ČT, Toulavá kamera ochutnává Česko, Objektiv či letní speciál Kluků v akci, Hobby naší doby nebo premiérových zahraničních pořadů. Na kanálu Déčko budou i o prázdninách vznikat premiérové díly pořadů Studio Kamarád, Tamtam nebo Zprávičky.
Sobotní večery na Dvojce budou o prázdninách patřit klasickému westernu a kultovním filmům. Pro nedělní večery je na Dvojku připraveno vysílací okno s názvem Francouzští samotáři, což je výběr z klasických snímků francouzské kinematografie. Na Dvojce ve středu také poběží české kultovní a hudební filmy jako Pražákům těm je tu hej, Rok ďábla, Experti, Žiletky, Mňága – Happy end, Návrat idiota.
Letní vysílací schéma ČT2 (kliknutím zvětšíte)

ČT1 se letos v létě bude muset obejít bez seriálu Chalupáři. Vysílací práva na seriál totiž v rámci výměnného obchodu získala TV Nova. Od 10. července zařadí Nova seriál Chalupáři do svého vysílání místo Ordinace v růžové zahradě, který má v létě obvyklou pauzu. Na středeční večery zařadí sitcom Comeback. Krimiseriálu Expozitura patří páteční prime-time. Pro sobotní večery připravila televize Nova tradiční české filmy: Medvídek, Nestyda, Bobule, Signál, Dědictví aneb kurvahošigutntag, Doktor od jezera hrochů a další. Podvečery všedních dní budou od 30. června patřit rodinnému seriálu Pojišťovna štěstí.
-mav-

Praha - Vláda by mohla příští rok přidat do rozpočtu Státního fondu dopravní infrastrukturu (SFDI) 12 miliard korun. V České televizi to dnes řekl ministr dopravy Antonín Prachař (ANO). Dostavba dálnice D8, narušená sesunutým svahem, má podle něj pokračovat na jaře příštího roku a termín dokončení předpokládá v letech 2016 nebo 2017. Stavbaři termín dostavby D8 přes České středohoří už několikrát posunuli, naposledy se mluvilo o polovině roku 2016.

Las Vegas - Veletrh spotřební elektroniky v Las Vegas každoročně představuje i množství zvláštností a kuriozit, obvykle od malých nebo začínajících technologických firem. Mezi letošní...

Royal Bank of Scotland, kdysi největší banka světa, oznámila, že v případě vyhlášení skotské nezávislosti přesune své sídlo do Londýna. Zpráva ještě.....

Čtenářka by chtěla pomoci své zadlužené dceři. Aby jí dali úvěr, potřebuje ručitele, kdy se nabízí pouze matka dlužnice. Dlužnice vytváří nátlak, že bez pomoci matky přijde o majetek. Náš odborník však doporučuje na ručitelství vůbec nepřistupovat. Nejedná se totiž o žádné řešení, ale přesunutí problému na matku.

New York - Hackeři ukradli z databáze internetového aukčního servisu eBay údaje všech 145 milionů aktivních uživatelů firemních služeb. Americká firma to sdělila ve středu večer místního...

Ze sobotních pořadů o vaření, které tři největší tuzemské televize vysílají v podvečerním čase od cca 18:00 do 18:50, si zatím nejlépe vede nový pořad TV Nova U Haliny v kuchyni. Premiérový díl zhlédlo v sobotu téměř 0,5 mil. diváků starších 15 let, což pro TV Nova znamenalo jeden z nejlepších výsledků sobotního vysílání.
Před týdnem se ve vysílání objevil poprvé také pořad televize Prima – Karolína, domácí kuchařka. Jeho podíl na sledovanosti dosáhl tuto sobotu průměrných 13 %. ČT1 vysílá tradičně v podvečerním čase pořad Kluci v akci (podíl 11 %).
Sobotní vysílání rozšíří od 11. října nový pořad Rychlovky Ládi Hrušky. Nepůjde ale do přímé konkurence s uvedenými pořady, vysílat se bude kolem poledne.
Neděle je na TV Prima v podvečer novému pořadu se Zdeňkem Pohlreichem Už dost, šéfe!.
Sledovanost vybraných pořadů o vaření, sobota 4.10. 2014

pořad
TV
začátek
tis. 15+
rating 15+ (%)
share 15+ (%)
share 15-54 (%)

U Haliny v kuchyni
Nova
18:10
497
6
24
17

Karolína, domácí kuchařka
Prima
18:12
266
3
13
12

Kluci v akci
ČT1
18:27
249
3
11
9

Zdroj: ATO-Mediaresearch
-mav-

Ruské raketové motory nesmí vynášet do kosmu americké vojenské družice, rozhodl soud...