Jak působit na lidi, ovlivňovat jejich rozhodnutí a dělat přesvědčivý marketing, který prodává
Mohlo vám uniknout

Praha - Společnost Arriva zahájila prodej jízdenek na nový jízdní řád. Cena obyčejné jízdenky z Prahy do Nitry vyjde na 450 korun. Cesta druhým novým spojem z Prahy do Nové Pece na Šumavě dospělého vyjde na 245 korun, do Českého Krumlova na 200 korun. Ceny na trase na jih Čech jsou nastaveny tak, aby odpovídaly cenám autobusových spojů, řekl dnes ředitel Arriva Vlaky Jiří Nálevka.

Berlín - Německo by mělo mít v příštím roce i přes výrazně vyšší výdaje na zvládnutí migrace vyrovnaný státní rozpočet. Stane se tak počtvrté v řadě. Návrh rozpočtu, který očekává příjmy i výdaje ve výši 329,1 miliardy eur (téměř 8,9 bilionu Kč), dnes schválil Spolkový sněm.

Světové ceny ropy mírně rostou a zůstávají těsně pod nedávnými několikatýdenními maximy. Trh čeká na zasedání ministrů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), které se bude zabývat dohodou o omezení těžby. Obchodní aktivita na trhu je kvůli svátku Dne díkůvzdání v USA slabá.

 V pátek 11. listopadu 2016 vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR třetí výzvu dotačního programu Potenciál. Tento program je zaměřen na podporu vybudování či rozšíření infrastruktury pro vlastní výzkum, vývoj a inovační aktivity ve vymezených oborech CZ NACE.