Jak působit na lidi, ovlivňovat jejich rozhodnutí a dělat přesvědčivý marketing, který prodává
Svou první letošní marketingovou kampaň odstartovala Sberbank. Kampaň se zaměřuje na podporu spořicího účtu FÉR spoření a jeho dvou hlavních výhod. Těmi jsou nejvýhodnější zhodnocení na trhu a garance sazby 1,63 % do roku 2016.
Jde o vůbec první kampaň Sberbank zaměřenou na spoření. Banka tak vychází vstříc klientům, kteří jsou nespokojeni se zhodnocením svých prostředků u jiných bank a s častým snižováním úrokové sazby, které vnímají jako nefér. Hlavními komunikačními kanály kampaně, která potrvá do začátku dubna, jsou televize a online.
„Kampaň má za cíl podpořit růst počtu aktivních klientů banky, jejichž počet v loňském roce vzrostl o třetinu, a atraktivní spořicí účty jsou jedním z našich stěžejních akvizičních produktů. Naší strategií lepší péče o klienty je nejen bezchybná obsluha v distribuční síti, kterou jsme v loňském roce výrazně rozšířili, ale zároveň nabídka nejlepších produktů, které se řadí na špici jak v parametrech, tak v jednoduchosti a srozumitelnosti – náš spořicí účet získal nedávno ocenění Finparáda – Finanční produkt roku 2014. Druhým cílem je další zviditelnění naší banky a zvýšení znalosti značky Sberbank,“ uvedla Alžběta Kellersteinová, vedoucí marketingové komunikace Sberbank CZ.

Spoty uvidí diváci televizních stanic skupin Nova Group, Prima Group
a AT Media. Bannerová kampaň poběží na vybraných zpravodajských
a finančních serverech. Návštěvníci jsou přímo směřování do nového eShopu banky, který umožňuje jednoduché založení spořicího účtu během několika minut bez nutnosti návštěvy pobočky.
Hlavní vizuály budou samozřejmě použity i na všech pobočkách banky, ať již ve formě polepů výloh či dalších marketingových materiálů.
Kampaň vznikla ve spolupráci s reklamní agenturou Made by Vaculík.

Impuls spustilo kampaň od Leo Burnett na podporu platformy Hledáme lidi s dobrým srdcem. celý článek »

Největší světový výrobce hodinek, švýcarská společnost Swatch, uvede na trh hodinky s platebními funkcemi. Firma tak zřejmě reaguje na nástup chytrých hodinek od americké společnosti Apple, která svůj nový výrobek ukázala teprve v pondělí. Swatch chce své hodinky vybavit levnými programovatelnými čipy, které uživatelům umožní platit jen pohybem zápěstí.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela Penny Market v ulici Akademika Bedrny v Hradci Králové kvůli velkému výskytu myší. Na místě byl myší trus a ohlodané potraviny. Podle kontrolorů měl obchod problémy s hlodavci opakovaně.

Stavební firmy poprvé od krize plánují, že budou v letošním roce nabírat nové zaměstnance. Práci by tak mohlo najít několik tisíc lidí, vyplývá z nejnovější čtvrtletní analýzy společností CEEC Research a SGCP, divize Weber. Každá třetí firma má už nyní nasmlouváno více práce než v loňském roce.

Americké akcie v úvodu čtvrtečního obchodování zdražovaly a index Nasdaq Composite díky velmi dobrým čtvrtletním finančním výsledkům technologické společnosti Apple, které firma zveřejnila již ve středu po závěru trhů, rostl dokonce o více než procento. Krátce poté sice všechny tři hlavní akciové indexy zisky odevzdaly, a na chvíli dokonce spadly pod nulu, nakonec se ale vrátily k růstu. Nepřesvědčivé údaje dorazily z amerického trhu práce, pozitivním překvapením byl naopak vývoj objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Po závěru trhů reportovaly čtvrtletní finanční výsledky společnosti Microsoft, Amazon a Starbucks.