Jak působit na lidi, ovlivňovat jejich rozhodnutí a dělat přesvědčivý marketing, který prodává
Mohlo vám uniknout

Když před dvěma měsíci opustila Alza Heureku, nabízela dalším e-shopům, že jim pomůže Heureku rovněž opustit. A výsledek akce Bez Heureky? Jen 23 následovníků. Když před dvěma měsíci oznámila Alza.cz, že opouští srovnávač Heureka.cz, způsobila tím na české e-commerce scéně nemalý poprask. Důvodem bylo i to, že Alza vyzvala i další e-shopy, aby se k ní přidaly, a založila stránky BezHeureky.cz.

 K vyšší výkonnosti chybí mnoha podnikům lepší organizace práce a procesů, ale i využívání moderních technologií. Odborníci by zase přivítali větší motivaci pro ty poctivé firmy, které trpí rostoucí zátěží kvůli honu na podvodníky.

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair Holdings zvýšila v prvním fiskálním čtvrtletí čistý zisk o 4 % na 256 milionů eur (6,9 miliardy Kč). Ryanair je největším leteckým přepravcem v Evropě podle počtu cestujících. Společnost navzdory červnovému referendu o vystoupení Británie z EU dál očekává rekordní celoroční zisk. Upozornila ale, že kvůli nejistotě po takzvaném brexitu by prognózu mohla ještě změnit.

Firmě Nintendo klesl zisk na 1,2 miliardy korun, výsledek podle ní souvisí se silnější japonskou měnou, která snížila hodnotu tržeb v zahraničí.
Společnost věří v úspěch své hry Pokémon GO, která jí má zajistit dlouhodobý růst.
Nintendo očekává, že provozní zisk za celý finanční rok do konce března stoupne o 37 procent na 45 miliard jenů.