Jak působit na lidi, ovlivňovat jejich rozhodnutí a dělat přesvědčivý marketing, který prodává
Ostrava - Při 72 kontrolách prodejců na dvou festivalech v Ostravě zjistili v minulém týdnu inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) nedostatky u 28 prodávajících, tedy v 39 procentech případů. Prohřešků bylo méně než v předchozích letech, inspektoři uložili na místě 18 pokut za celkem 18.000 korun. Nejčastějšími nedostatky bylo používání vah bez platného ověření a nevydání dokladu o zakoupení na vyžádání, informovala za ČOI Ivana Divišová.

Bankovní rada ECB dnes rozhodla o ponechání současného nastavení euro sazeb beze změn na stávajících rekordně nízkých úrovních. Základní repo sazba zůstává i nadále na 0,05%, deposit na -0,2% a lombardní sazba na 0,3%.

 Společnost UPC Business vyhlásila vítěze soutěže IGNITE, kterou uspořádala za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu a Hospodářské komory poprvé v České republice.

Chyba v obchodování ve středu znervóznila japonské akciové trhy, když neznámý makléř zadal - a rychle zrušil - pokyny k obchodování s akciemi v celkové hodnotě 68 biliónů jenů (13,6 biliónu korun), což je více než velikost švédské ekonomiky. Informoval o tom ve čtvrtek zpravodajský server BBC.

Brno - Na jižní Moravě začala hlavní část sklizně vinné révy. Vinaři si nakonec pochvalují, že po dlouhých vedrech ještě před sklizní zapršelo. Vláha přišla na poslední chvíli a zachránila úrodu, řekl výkonný ředitel Svazu vinařů Martin Půček.

Když se přestaneme kontrolovat, řekneme toho o sobě nejvíc. Pražská primátorka Adriana Krnáčová se chce zbavit obtížného náměstka za Trojkoalici.....

Francouzská policie provedla ve čtvrti Saint-Denis na severu Paříže rozsáhlý zásah v souvislosti s pátečními atentáty. Informovala o tom podle agentury AFP pařížská prokuratura. Cílem má být Belgičan Abaaoud, údajný strůjce atentátů, o kterém se dosud tvrdilo, že pobývá v Sýrii. Operaci protiteroristické policie a elitní jednotky Raid provázela střelba - podle informací francouzských médií jsou nejméně tři mrtví, včetně sebevražedné atentátnice.