Jak působit na lidi, ovlivňovat jejich rozhodnutí a dělat přesvědčivý marketing, který prodává
Bez Google Analytics v zásadě nelze fungovat, musíme ale varovat: přehnaná důvěra k číslům z nich může vést ke zbytečné frustraci. Nebo nepochopení mezi firmami, agenturami a vůbec celého trhu. Nenechte se zmást.
Příspěvek Nejčastější chytáky a pasti v Google Analytics: Jak se jim vyhnout pochází z Tyinternety.cz

Rádio Impuls na svém novém webu snížil počet inzertních pozic, chce tím zvýšit výkon reklamy. Místo co nejvyššího počtu zobrazených stránek se bude snažit o vyšší počet kliků (CTR) na bannery. Momentálně má 168.000 navštěvníků měsíčně, zobrazí 2,6 milionu stránek (NetMonitor, listopad 2013). V obsahu Impuls na webu zvýrazňuje to, co odvysílalo rádio, podobně design stojí na motivu ladicím kolečku přijímače. Web kreslil Jan Liška z firmy Design Liška, zpracovala jej firma Ddmen.

Praha – Většina vrcholových manažerů významných českých firem považuje společnosti z daňových rájů jako více spjaté s trestnou činností a organizovaným zločinem. Vyplývá to z ankety mezi generálními a finančními řediteli, kterou uskutečnila poradenská společnost Bisnode na konferenci CFO Vision.

Ekonomické sankce by situaci na Ukrajině nevyřešily, naopak by měly katastrofální důsledky pro celou Evropu. Po setkání s kandidátem na šéfa evropské komise a šéfem aliance evropských liberálů a demokratů Guyem Verhofstadtem to ve čtvrtek řekl vicepremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Podle Babiše jsou řešením diplomatická jednání, která stabilizují situaci v zemi.

Vedle dopadů oficiálních sankcí EU a Ruska, které mají jen dočasnou podobu, budou veřejné i soukromé zakázky pro české firmy také ovlivněny aktuálně připravovanou politikou náhrady dovozu, která má však dlouhodobý strategický charakter nezávislý přímo na sankcích a jejíž potřeba byla vyvolána především ekonomickými faktory.

Ode dneška můžete stahovat novou verzi AdWords Editoru. Mezi její hlavní přednosti patří:

  • Vylepšení odkazů na podstránku: Díky novému nastavení importu můžete odteď importovat odkazy na podstránku se stejným textem a různou adresou URL. Dále se můžete podívat na stav schválení odkazu na podstránku a přidávat nebo upravovat popisné řádky odkazu.
  • Demografické cílení: Nové karty Pohlaví a Věk a funkce pro import souborů CSV umožňují přidávat a upravovat stávající demografické cílení v AdWords.
  • Optimalizace cílení v reklamní síti: Pro reklamní sestavy můžete zapínat a vypínat optimalizaci cílení.

A to je jen začátek! O všech změnách se dočtete v poznámkách k vydání verze 10.3.Verzi 10.3 můžete stahovat z webových stránek AdWords Editoru nebo můžete čekat na výzvu funkce pro automatickou aktualizaci. Chcete-­li získat další informace o přechodu na vyšší verzi včetně postupu, jak při upgradu zachovat neodeslané změny a komentáře, přečtěte si tyto pokyny.Předchozí verze AdWords Editoru budeme podporovat po další čtyři měsíce, abyste měli na přechod na novou verzi dostatek času. Abyste však mohli AdWords Editor používat bez přerušení, přejděte na vyšší verzi nejpozději do 7. března 2014.Autor příspěvku: Geoff Menegay, produktový manažer AdWords Editoru

Mezinárodní měnový fond (MMF) v pátek schválil závěry nejnovější prověrky plnění řeckého záchranného programu a pošle do Atén další část úvěrové pomoci v sumě 4,64 miliardy dolarů. Vedení fondu to oznámilo v pátečním sdělení. MMF a Evropská unie se dohodly s Řeckem na pokračování finanční pomoci letos v březnu po mnohaměsíčních jednáních.