Jak působit na lidi, ovlivňovat jejich rozhodnutí a dělat přesvědčivý marketing, který prodává
Autor: Michal Glovčík Evropská centrální banka ponechala své signální úrokové sazby beze změny. Žádný nový nástroj pro podporu ekonomiky ohlášen nebyl, ECB se chce zaměřit na právě rozběhlý program nákupu ABS.

Jakmile se objeví pochvalné komentáře o střádání a odkládání peněz do fyzického zlata, téměř okamžitě se objeví reakce negativní. Velmi často se negativní komentáře odkazují na informaci, že spread, tedy rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou, se u...

Zima se pomalu blíží, a tak je třeba myslet i na zimní výbavu pro auto. Už od 1. listopadu musí mít obuté zimní pneumatiky. Které jsou nejlepší? Podívejte se na výsledky testu časopisu dTest.

Nenápadná tmavovláska v přísném kostýmu před usednutím v restauraci naskládá na stůl štos hustě potištěných papírů, které s sebou posledních několik.....

OD NAŠICH ZPRAVODAJŮ Z BARCELONY Veletrh mobilních technologií Mobile je největší událostí světa telekomunikací za celý rok. V Barceloně se na.....

Vydavatel deníku Právo, společnost Borgis, uzavřela loňský rok se ziskovým hospodařením 15,6 mil. Kč. Očekávání kladného výsledku avizovala už v loňském roce. Stejně tak pro letošní rok očekává, že deník Právo udrží plusové hospodaření. „Podle současného vývoje lze zatím usuzovat, že i rok 2014 skončí kladným hospodářským výsledkem,“ uvádí management v komentáři výsledků za rok 2013.
Celkové výnosy společnosti Borgis loni dosáhly 667 mil. Kč, což bylo o 5 % méně než v roce 2012. Podíl tržeb z prodeje inzerce a z prodeje deníku byl téměř vyrovnaný. I v loňském roce pocítilo vydavatelství stagnaci na reklamním trhu. „V roce 2013 se stále projevovaly vlivy hospodářské recese a nižší zájem o tištěnou inzerci. Výpadek výnosů se podařilo nahradit úsporami v materiálových a osobních nákladech a ve službách,“ uvádí se ve výroční zprávě.
Hospodaření společnosti Borgis v roce 2013 (tis. Kč)

2013
2012

výnosy
667 013
701 947

provozní výsledek
16 768
-8 598

hospodářský výsledek
15 577
-9 974

Zdroj: účetní závěrka 2013
Společnost Borgis byla vedle vydavatelství Czech News Center (dříve Ringier Axel Springer CZ) jediným vydavatelstvím deníků, jehož hospodaření nebylo loni ztrátové.
Akcionářem společnosti Borgis se v loňském roce stala společnost Seznam.cz, která získala 33,6% podíl. Hlavním akcionářem je nadále šéfredaktor Práva Zdeněk Porybný, který vlastní cca 59 % akcií. Porybný ke konci roku 2013 odstoupil z pozice předsedy představenstva, nahradil ho Karel Walter.
Obdobně jako v předchozích letech se má podnikatelská činnost Borgisu i letos orientovat na vydávání tištěného deníku Právo a jeho suplementů a na udržení podílu na deníkovém trhu. Od letošního dubna je Právo dostupné i v placené digitální trafice Publero.
-mav-

V Izraeli v pátek vyložil svůj náklad první tanker s ropou pocházející z nového ropovodu, který přepravuje surovinu z iráckého autonomního Kurdistánu do tureckého přístavu Ceyhan. Agentuře Reuters to řekly zdroje z odvětví. Iráčtí Kurdové začínají ve velkém vyvážet ropu, aby získali větší finanční nezávislost na Bagdádu a válkou rozvraceném Iráku. Nezávislý kurdský vývoz je ale trnem v oku ústřední vládě, která za to hrozí Kurdům právními kroky.

Sankce vůči Rusku můžou přivést řadu českých exportérů do existenčních potíží. Šéf obchodní komory pro země SNS František Masopust ale věří, že se situace uklidní. A že tamní obchodníci následně nezanevřou na české partnery, jejichž politici odsoudili ruskou invazi na Krym.