Jak působit na lidi, ovlivňovat jejich rozhodnutí a dělat přesvědčivý marketing, který prodává
Mohlo vám uniknout

Blíží se období dovolených a mnoho Čechů řeší dopravu na místo vlastním automobilem. V loni vycestovalo nejvíc českých turistů na Slovensko, do Chorvatska, Itálie a Rakouska. Jsou to všechno destinace, kam Češi často jezdí svým vozem, a protože cena dopravy tvoří nezanedbatelnou položku v nákladech na dovolenou, je vhodné rozmyslet si dopředu, kde tankovat. Například Itálie je výrazně dražší než ostatní destinace.

Praha – Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, na podzim spustí velké změny v pobočkové síti. Několik desítek jich zavře, ostatní začne předělávat zvenku i uvnitř.
„K 1. říjnu zrušíme kolem 45 poboček. Stále ale budeme mít největší pobočkovou síť ze všech bank a tuto pozici si chceme držet," řekl Hospodářským novinám Filip Belant, manažer podpory a rozvoje pobočkové sítě České spořitelny.

Praha – Nejvýhodnější spořicí účty čím dál víc ztrácejí na atraktivitě. Banky vzájemně reagují na pohyby u konkurence a opět snižují úrokové sazby. Přesto stále platí, že dobře vybraný spořicí účet plní svou hlavní roli - překonává inflaci (0,4 procenta za posledních dvanáct měsíců) a přinejmenším tak zachovává reálnou hodnotu peněz. 

Pokud bude zboží dodáváno přes přepravní firmy, které peníze od zákazníka následně převedou e-shopu na účet, nebude se EET na tyto transakce vztahovat. Platba na dobírku, pokud nebude dopravní společnost předávat prodejci hotovost, se nebude muset evidovat v rámci elektronické evidence tržeb (EET). Na úlevě pro e-shopy se dohodla Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) a ministerstvo financí.