Škoda lásky poprvé ČT1 přinesla 1,4 mil. diváků
Česká televize zahájila v neděli vysílání nového cyklu Škoda lásky. celý článek »

Prosinec 30, 2013

Bezmála stopadesátiletá strojírenská tradice výroby lokomotiv a později železničních vagónů v Českých Velenicích je zřejmě u konce. Ve firmě, která v poslední době několikrát měnila jméno, zůstala už jen asi desítka zaměstnanců. Ti vyklízejí a čistí areál, v němž Legios Loco, a. s., a Heavy Machinery Services, a. s., podnikaly.

Prodej nových osobních automobilů v Rusku zrychlil v červenci pokles na 23 procent z červnového tempa 17 procent. Sdělila to Asociace evropských.....

S přispěním Nikity Poljakova Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková hrubě zasáhla do práv majitelů solární elektrárny Mrlínek u.....

Už podevatenácté se sešli manažeři velkých hedgeových fondů na investory bedlivě sledované Sohn Investment Conference v New Yorku. Jako každý rok představili originální investiční doporučení a tipy. Podívejte se, kam radí investovat lidé, kteří spravují miliardy dolarů.

Meziměsíčně klesly ceny zemědělských výrobců o 2,5 % a tržních služeb o 0,6 %. Ceny průmyslových výrobců se zvýšily o 0,3 %, ceny stavebních prací se nezměnily. Meziročně byly nižší ceny zemědělských výrobců o 3,2 % a průmyslových výrobců o 0,1 %.

Středoevropské ekonomiky se mohou spolehnout na oživení vyspělých trhů. Rusko, Ukrajina a další země na východě budou mít naproti tomu letos problém najít solidního tahouna, předpovídá ekonom z vídeňské Raiffeisenbank Günter Deuber. To podle něj potvrdí dýchavičnost rozvíjejících se trhů, které jako kategorie ještě nedávno investory díky příslibu rychlého růstu táhly. I proto budou prý letos "in" rozvinuté ekonomiky.