Škoda lásky poprvé ČT1 přinesla 1,4 mil. diváků
Česká televize zahájila v neděli vysílání nového cyklu Škoda lásky. celý článek »

Prosinec 30, 2013

Mohlo vám uniknout

Praha – GE Money Bank, čtvrtá největší banka v Česku podle počtu klientů a šestá podle objemu aktiv, se na začátku května změnila na Moneta Money Bank. "Jedno odpoledne jsme s managementem seděli a trápili jsme se nad tím jménem. Nakonec zvítězilo jméno, které se vyznačuje svou jednoduchostí," vysvětluje její generální ředitel Tomáš Spurný.

Meziroční růst klientských úvěrů o 12,8 % na 197 miliard Kč 
Klientské vklady meziročně narostly o 24,1 % na 199 miliard Kč
Celková aktiva banky meziročně vzrostla o 20,6 % na 269 miliard Kč 
Čistý zisk meziročně poklesl o 26,3 % na 517 milionů Kč
Silná kapitálová pozice: kapitálová přiměřenost ve výši 16,30 %

Po e-shopu Alza.cz zvažují ukončení spolupráce se srovnávačem cen Heureka.cz internetové obchody Kasa.cz, Euronics.cz a další, které provozuje společnost HP Tronic. Firma to dnes oznámila ČTK. Největší český e-shop Alza.cz ve čtvrtek uvedl, že přestává nabízet své zboží přes Heureku. Podle e-shopu není srovnávač, který kupuje investiční skupina Rockaway, nezávislý.

Ministryně práce a sociálních věcí může slavit. Přes původní zásadní nesouhlas Ministerstva financí propasírovala přes vládu svou novelu zákona o nemocenském pojištění, kterou chce – mimo jiné – zavést novou týdenní dávku pro novopečené otce. Pro člověka s průměrnou mzdou to bude týden za čtyři a půl tisíce. Státní rozpočet by měla otcovská přijít na 400 až 600 milionů korun ročně.