Škoda lásky poprvé ČT1 přinesla 1,4 mil. diváků
Česká televize zahájila v neděli vysílání nového cyklu Škoda lásky. celý článek »

Prosinec 30, 2013

Praha - Do Česka přijede oslavit Silvestra asi 200.000 zahra­ničních turistů, meziročně o pět procent víc. 70 procent z nich zůstane jen v Praze. Část z návštěvníků přiláká i oslabení kurzu koruny. Tržby za ubytování, stravování a pohostinství za vánoční svátky a Silvestr dosáhnou v ČR rekordních 13 miliard korun. Vyplývá to z prognózy poradenské společnosti Mag Consulting.

Výběr slov do inzerátů s volnými pracovními pozicemi podstatně ovlivňuje to, zda se na příslušnou pozici přihlásí žena nebo muž. Ukázal to alespoň dílčí výzkum německé Technische Universität München v…

Bezpečnostní experti společnosti ESET popsali vylepšenou verzi
malware Android/Simplocker. Chová se již velmi podobně jako známý
policejní virus, který útočí na uživatele počítačů. 

Curych - Švýcarský výrobce čokolády Lindt & Sprüngli koupí amerického rodinného výrobce cukrovinek Russel Stover. Lindt se díky akvizici stane třetím největším výrobcem čokolády v Severní Americe. Cena nebyla zveřejněna. List Financial Times o víkendu s odvoláním na informované zdroje napsal, že by se cena mohla pohybovat kolem 1,4 miliardy USD (28,2 miliardy Kč).

Mít v kádru olympijského reprezentanta je pro kluby radost i trápení. Prestiž klubu sice stoupá, pro klubovou kasu to ale není dobrá zpráva......

V jakých případech lze využít institut dobrovolného důchodového pojištění? Čtěte podrobnosti.

Ceny futures na dodávku hovězího jsou na historických maximech. Může za to nepříznivé počasí v USA, které znemožnilo včasné vypěstování zásob krmiv pro stáda dobytka. Čeká se tedy menší produkce farem.

Banka Morgan Stanley dosáhla za čtvrtý kvartál zisku na akcii 0,50 dolarů, čímž předčila očekávání trhu. Tržby očištěné o přecenění dluhu dosáhly 8,2 miliardy dolarů, čímž také překonaly predikce. Za celý rok banka dosáhla tržeb ve výši 32,4 miliardy dolarů a zisku na akcii 1,43 dolaru - po očištění o přecenění dluhu 33,1 miliardy a 1,66 dolaru na akcii.