Škoda lásky poprvé ČT1 přinesla 1,4 mil. diváků
Česká televize zahájila v neděli vysílání nového cyklu Škoda lásky. celý článek »

Prosinec 30, 2013

Během prázdnin nikdo nechce řešit nepříjemnosti. I přesto však mohou nastat a mnohdy jim nelze zabránit. Při letní dovolené v zahraničí bohužel dochází k situacím, v nichž zkrátka potřebujeme pomoc. Mezi ty nejčastější patří onemocnění a úrazy (např. poranění od živočichů), ale i způsobení škody třetí osobě, zrušení letu nebo zpoždění dodání zavazadel. Jak ale nejlépe postupovat, když se v zahraničí něco přihodí?

Google si uvědomuje v poslední době stále více častější zveřejňování fotografií „porna za odplatu“, tedy takových, které sdílí na internetu typicky bývalí partneři bez souhlasu jejich obětí. Těm nyní vychází vstříc a během následujících týdnů uvede formulář, na základě kterého se blíže ...

S vítězstvím Evy Samkové v Soči se znovu vynořila veselá teorie, že snowboard je levicové vozítko. Zvláštní, jak hluboko se do myšlení společnosti.....

Odborový svaz německých pilotů Vereinigung Cockpit zahájil další stávku. Navázal tak na ty z minulého roku.
Němečtí piloti stávkují kvůli nedořešenému programu předčasného odchodu pilotů do důchodu, nejasné budoucí strategii Lufthansy a nejasným tarifním podmínkám.
Stávka se dotkne 80 tisíc cestujících. Mezi 750 zrušenými spoji je i deset mezi Německem a Prahou.

Stále více firem v České republice spoléhá na komunikaci prostřednictvím sociálních sítí. Ukázal to výzkum realizovaný agenturou Focus Agency, s.r.o. Průzkum byl proveden metodou CAWI s předchozím telefonickým oslovením respondentů. Zapojilo se do něj přes 400 společností od malých a středních podniků až po ty s více než 3000 zaměstnanci. Celkem 63 % z nich mělo v loňském roce obrat nad miliardu korun.
Realizovaný průzkum odhalil, že na sociálních sítích aktivně komunikuje v současnosti 38 % českých společností, dalších 33 % firem se na komunikaci prostřednictvím sociálních sítí, diskuzí a firemních blogů chystá. „Internet a především pak sociální sítě přináší firmám skvělé příležitosti. Pokud víte, jak na to, snadno dosáhnete zvýšení povědomí o značce a akcelerace prodeje,“ říká Robert Svoboda, ředitel Focus Agency, s.r.o.
Mezi zavedené on-line komunikační nástroje patří firemní internetové stránky, které vlastní 94 % dotázaných firem. Celkem 95 % společností považuje komunikaci prostřednictvím internetových stránek firmy za klíčový nástroj pro podporu značky. Dále 43 % firem využívá bannerových internetových kampaní, které jsou zároveň pro 40 % společností tou vhodnou komunikační platformou podporující jejich značku. V podobné míře se pracuje i s optimalizací pro vyhledávače (SEO) a PPC kampaněmi, o kterých hovoří 42 % dotázaných společností a 35 % s nimi pracuje při aktivitách, které mají za cíl podpořit jméno firmy.

Server www.BankovniPoplatky.com jako šerif ve světě mikropůjček se ve svém testu zaměřil na společnosti poskytující rychlé půjčky tzv. mikropůjčky. V tomto projektu bylo testováno 15 nejvýznamnějších poskytovatelů. Jako první vám přinášíme metodiku dle které test probíhal.

Rádi relaxujete ve spojení s historií i s přírodou? Toužíte po neobyčejných, luxusních zážitcích, nebo ničím nerušeném klidu? Máme pro Vás řešení. Vychutnejte si příchod velikonočních svátků ve znamení odpočinku a relaxu v historickém prostředí zámeckého hotelu Chateau Herálec.
Láká vás nabídka strávit velikonoční víkend v jednom z nejkrásnějších a nejromantičtějších zámků? Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L'OCCITANE vám poskytne nejen únik ze všedních dnů, ale i relax a aktivní odpočinek v zámeckém Wellness & SPA by L'OCCITANE, v rámci kterého je k dispozici saunový svět, zámecký bazén přímo pod historickými klenbami, vířivka v zámecké věži či fitness centrum.

Jazyk
CS

CestováníZábavaZdravíJarní tipyVelikonoční tipy2. odstavec: "Velikonoční svátky jsou na heráleckém zámku každoročně spojovány s nezapomenutelným klidem, relaxací a gurmánským zážitkem našeho šéfkuchaře, který pro tuto příležitost připravil chutné velikonoční speciality. Pobyt u nás se stane nezapomenutelným zážitkem nejen pro dospělé, ale i pro nejmenší. Mohou se zabavit při odhalování pokladu a hledání velikonočního zajíčka v nádherném anglickém zámeckém parku z 18. století. Na své si přijdou i všichni koledníky, kteří se neobejdou bez tradiční velikonoční výslužky," uvedla Alexandra Kasperová, majitelka zámku Chateau Herálec.
K oslavám jara, v srdci malebné přírodní scenérie české Vysočiny, která je od Prahy či Bratislavy vzdálena jen kousek, neodmyslitelně patří i velikonoční vajíčka. Ty heralecké jsou ručně dělané a patří do exkluzivní kolekce z uměleckého skláře Antona Štrbáňa.
Dokonalý požitek z každé noci strávené na zámku nabízí jedinečné "pillow" menu. Díky němu si dopřejete komfortní spánek, který díky nabídce velikonočního balíčku - pobyt na dvě noci, si budete moci prodloužit o třetí noc jako pozornost od majitelky zámku.
Virtuální prohlídku zámku najděte na www.chateauheralec.com.
Vědeli jste, že...?
·                                                                               První čokoládové vejce bylo vyrobeno v Německu v 19. století
·      Zvyk zdobení vajec pochází pravděpodobně z 13. století a uchoval se v různých podobách až do dnes. Darované vajíčko má zajistit zdraví po celý rok a dívkám lásku
·      Největší velikonoční čokoládové vejce na světě vyrobili v Argentině. Bylo vysoké 8 metrů, vážilo 4 tuny a připravovalo ho 27 pekařů
·      Ve Švédsku věří, že v tento den chodí po světě čarodějnice. Děti se obléknou jako čarodějnice a natřou si tváře červeně. Pak chodí po domech a ptají sladkosti, podobně jako během Haloweenu
 
                                                                                                                                                     www.chateauheralec.com
Exkluzivní rozhovor: 

Foxconn investuje v Česku několik miliard korun do svých závodů, výstavby výzkumného centra a datových center.
Zakladatel a generální ředitel firmy Terry Gou se na tom dohodl s premiérem Bohuslavem Sobotkou.
"Těmito investicemi Foxconn přispěje ke zrychlení procesu automatizace a digitalizace evropské výroby," uvedl Gou.
Dohoda se týká také spolupráce na aktivitách k podpoře vzdělávání a tvorbě nových pracovních míst v zemi.