Škoda lásky poprvé ČT1 přinesla 1,4 mil. diváků
Česká televize zahájila v neděli vysílání nového cyklu Škoda lásky. celý článek »

Prosinec 30, 2013

Praha – Mladí lidé do 36 let získají od Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) až 150tisícový úvěr na opravy a modernizace bytů. Dnes o tom informovala mluvčí SFRB Jana Marešová s tím, že letos má na to fond připraveno 300 milionů korun. Podávání žádostí je možné od pondělí.

Chicago - Americký softwarový gigant Microsoft se chystá snížit cenu operačního systému Windows 8.1 výrobcům levných počítačů a tabletů až o 70 procent, aby mohl lépe konkurovat levnějším produktům jako je Chromebooks od Googlu. Uvedla to agentura Bloomberg News s odvoláním na informované zdroje.

Strašák Řecka obchází Evropu. Vítězství krajní levice připomíná, že v Evropě není vůči ekonomické krizi imunní nikdo - ani Německo, natož Francie......

Mezinárodní obchod největší evropské ekonomiky, Německa, v březnu skončil s přebytkem 14,8 miliardy eur. Čekal se přebytek 16,6 miliardy eur. Údaj za únor byl revidován na přebytek 15,8 miliardy USD z přebytku 15,7 miliardy eur. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil německý statistický úřad.

Velké posílení zaznamenalo v pátek na devizových trzích euro, když například v poměru k dolaru se dostalo na nejvyšší hodnotu od října 2011 a obchodovalo se až za 1,3915 dolaru. Nezanedbatelně zpevnilo i k japonskému jenu. Euro reaguje na sdělení Evropské centrální banky (ECB), podle něhož komerční banky v eurozóně vrátí příští týden nečekaně velkou část levných úvěrů.

Počet pevných přípojek na bázi ADSL a VDSL, zřízených Telefónikou, dosáhl svého maxima (921 400) v polovině loňského roku. Od té doby klesl o necelé 4 tisíce.

Investiční newsletter Breakout Trader od Lynx každý týden přináší předplatitelům 5 konkrétních investičních analýz akcií a ETF. Tyto analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu, stop-loss i cílovou cenu.

Soudě podle zpráv z poslední doby se zdá, že velké světové společnosti konečně začínají otevírat pomyslná stavidla léta zadržovaných zdrojů a chystají rozsáhlé investice, což by mělo podpořit světový ekonomický růst.